Ochrona Twojego doświadczenia

Recenzja smartwatcha Amazfit GTS 2 mini


Amazfit GTS 2 mini 17 / stycznia / 21 Piotr Cieślik Goście: 546 Ocena:

Mały ładny zegarek ze sportowym akcentem.
W ciągu ostatniego roku udało mi się wypróbować wiele różnych zegarków Amazfit, w tym bardzo ładny GTS 2. Teraz w kolejce są GTS 2 mini: są nieco prostsze, ale także tańsze. Najważniejsze jest to, że ładny design pozostał taki sam, tylko zegarek zmniejszył rozmiar. Nie zwlekajmy i przejdźmy do narracji.
Ładny wygląd
Oczywiście inteligentny zegarek słynie z przydatnych funkcji, ale chcę zacząć od projektu. Mimo to zegarek jest bardzo osobistym dodatkiem, a gusta wszystkich pod tym względem są różne. Myślę, że Amazfit GTS 2 Mini spodoba się wielu: wyglądają pięknie, schludnie, a zegarek jest bardzo lekki i kompaktowy, można go bezpiecznie nazwać nieważkim.
W swoim wyglądzie smartwatch jest bardzo podobny do zegarka Apple Watch, choć nie ma mowy o całkowitym skopiowaniu projektu, ale nie jest trudno dowiedzieć się, od kogo Amazfit skopiował projekt referencyjny.
Jeśli chodzi o montaż i materiały, wszystko jest w porządku. Ekran jest zamknięty szkłem o zakrzywionych krawędziach, po bokach biegnie aluminiowa rama, a wnętrze jest wykonane z czarnego, błyszczącego plastiku. Podobnie jak starszy model, GTS 2 mini ma ochronę przed kurzem i wilgocią, wytrzymują ciśnienie 5 ATM.
Do wyboru są trzy kolory: pastelowe odcienie zieleni i różu spodobają się dziewczynom, a podstawową czarną opcję można nazwać uniwersalnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i dla męskiej publiczności. Będą za mało dla dorosłego wujka, ale dla nastolatka lub kobiety w sam raz.
Pozostaje tylko dodać, że łatwo będzie wybrać zamiennik kompletnego paska silikonowego, jeśli chcesz odmiany. Mocowanie jest standardowe na 20 mm, możesz bez większego wysiłku wybrać coś nowego i oryginalnego w tonie ubrania lub obrazu. Podstawowy pasek jest wygodny: elastyczny, miękki, przyjemny, wygodny.
Wysokiej jakości ekran
Wyświetlacz jest doskonałej jakości, nie można powiedzieć inaczej. Jest jasny, soczysty, obraz jest kolorowy, a czcionki są wyraźne, nie można się z tym pogodzić. Tarcze zegarka z dużą ilością czerni wyglądają świetnie na ekranie AMOLED. Cechy ekranu są następujące: przekątna 1,55 cala, rozdzielczość 354 × 306 pikseli. Moje palce nie są bardzo duże, wygodnie jest zarządzać interfejsem, nie było błędów.
Margines jasności jest dobry, na ulicy wszystko widać w jasnym marcowym słońcu. Myślę, że w pogodny letni dzień liczby na ekranie będą wyglądać świetnie. Regulacja jasności działa w trybie automatycznym, jeśli chcesz oszczędzać energię i wydłużyć czas pracy, możesz przejść do ręcznego sterowania podświetleniem.
Aby dostosować zegarek, istnieje ponad sześćdziesiąt tarcz do wyboru w różnych smakach. Minimalistyczne, bogate w dane, proste i złożone — wszystko, co chcesz, a dodatkowe widżety na ekranie można dostosować dla siebie.
Tryb Always On w zegarku został zapisany, czas na ekranie i podjęte kroki będą widoczne w sposób ciągły. Ale zauważam, że ten tryb nie działa dla wszystkich typów tarcz zegarka, ale tylko dla dwóch.
Przejrzysty interfejs
Możesz szybko zrozumieć sterowanie zegarem dotykowym, bez sztuczek. Gestami od prawej do lewej możesz przełączać widżety na ekranie głównym, które aplikacje będą pod ręką, możesz sam zdecydować.
Gest od dołu do góry otwiera menu powiadomień, a przesunięcie palcem od góry do dołu otwiera menu szybkiego dostępu. Tam włącz tryb cichy, alarm, możesz zmienić jasność ekranu lub przejść do ustawień.
Musisz przewijać listy palcem — boczne kółko nie ma funkcji przewijania. Możesz przypisać do niego uruchomienie aplikacji, a także klikając ją, możesz wyjść z aplikacji lub, przeciwnie, uruchomić program.
Szybkość zegarka jest średnia, nie są bardzo szybkie,ale nie jest to flagowy model.
Funkcje na każdą okazję
Za pomocą optycznego czujnika tętna Biotracker zegarek wykrywa poziom tlenu we krwi, monitoruje stres, monitoruje sen, rozróżnia głęboki i lekki sen, oblicza puls i określa wskaźnik PAI. Dziewczyny w Amazfit GTS 2 mini przydają się funkcje związane ze śledzeniem cykli-zdrowie musi być monitorowane.
Mówiłem już o PAI w recenzjach Amazfit-przypomnę, że ta funkcja działa indywidualnie. Zegarek motywuje więcej do poruszania się w ciągu tygodnia, aby uzyskać ponad 100 punktów w ciągu siedmiu dni.
Zegarek ma obsługę GLONASS i GPS do śledzenia odległości podczas treningów, a także można po prostu policzyć kroki, które zostały pokonane w ciągu dnia. Dane dotyczące aktywności są przechowywane w aplikacji Zepp, a do wyboru jest siedem tuzinów rodzajów aktywności. Aplikację można umieścić na iOS i Androidzie.
Nie ma dodatkowych opcji, takich jak wbudowany mikrofon, głośnik i asystent głosowy. Nie ma też układu NFC do płatności zbliżeniowych. Ale możesz kontrolować muzykę w telefonie bezpośrednio z zegarka: dostosuj głośność, Wstrzymaj, Przełącz utwory. A także możesz zamienić zegarek w pilot do sterowania kamerą.
Ponieważ zegarek działa na własnej platformie, nie ma osobnych aplikacji dla Amazfit GTS 2. Jednak wstępnie zainstalowane aplikacje do wygodnego życia są wystarczające: jest zegar, stoper, budzik, Zegar światowy, pogoda, kompas, funkcja wyszukiwania telefonu, a nawet tracker Pomodoro do produktywnej pracy.
Bateria wytrzyma długo
Czas pracy zegara zależy w dużej mierze od obciążenia. Na jednym ładowaniu mogą trwać do trzech tygodni, ale jest to scenariusz przy minimalnym wykorzystaniu inteligentnych funkcji. Mimo to chcę korzystać z tego całego bogactwa, a następnie okazuje się, że około pięciu do siedmiu dni przy dużym obciążeniu i do dwóch tygodni przy średnim.
W zestawie znajduje się Ładowanie magnetyczne, jak zwykle nie ma zasilacza, ale znalezienie adaptera z USB-a nie będzie trudne. Pełne naładowanie zegarka trwa około półtorej godziny.
Producent podaje następujące wskaźniki:
7 dni pracy: ciągłe śledzenie tętna, aktywne monitorowanie snu, jakość oddychania podczas snu, Monitorowanie stresu, 150 wiadomości Push w ciągu dnia, 100 razy Sprawdź czas, Korzystanie z ekranu przez 15 minut, 3 treningi tygodniowo przy użyciu GPS przez 30 minut;
14 dni pracy: ciągłe śledzenie tętna, aktywne monitorowanie snu, 150 wiadomości Push w ciągu dnia, 30 razy Sprawdź czas, Korzystanie z ekranu przez 5 minut, 3 treningi tygodniowo przy użyciu GPS przez 30 minut;
21 dni pracy: wszystkie funkcje są wyłączone, wystarczy sprawdzić czas 100 razy dziennie.
Koszt
Zegarek Amazfit GTS 2 mini kosztuje 7490 rubli w sieciach sklepów "Svyaznoy", MTS i DNS.
Zawarcie
Mały inteligentny zegarek okazał się chwałą. Amazfit GTS 2 mini ma wszystko, co jest przydatne każdego dnia, nie musisz przepłacać za dodatkowe funkcje. Jednocześnie wyglądają dobrze, są lekkie i małe, z doskonałym jasnym ekranem i działają przez długi czas. Gdy budżet jest ograniczony, możesz przymknąć oko na nie najszybszy interfejs, ale w zamian otrzymasz piękne i przydatne urządzenie, które działa przez długi czas.Komentarze 0