Ochrona Twojego doświadczenia

Chaotyczne środowiska lotniskowe koncentrują się na Fraport, Lufthansie i TUI


napływ pasażerów na niemieckich lotniskach 11 / kwietnia / 22 Piotr Cieślik Goście: 429 Ocena:

Chaotyczne środowiska lotniskowe koncentrują się na Fraport, Lufthansie i TUI

Wielu Niemców rozpoczyna Święta Wielkanocne w piątek. Na autostradach spodziewane są długie korki, a urlopowicze powinni być przygotowani na przeszkody, opóźnienia, a nawet odwołania na lotniskach. Powód: na głównych lotniskach we Frankfurcie i Berlinie brakuje personelu na wielkanocną falę podróży. Jednak akcje dwóch akcji MDAX Lufthansy i Fraportu rosną.
W wielu krajach związkowych, m.in. w Hesji, Bawarii i Nadrenii Północnej-Westfalii, święta wielkanocne zaczynają się w piątek. Pierwszy operator lotniska Fraport spodziewa się napływu urlopowiczów. Jednak podróżni powinni być przygotowani na odwołany lot i wydłużony czas oczekiwania: lotnisko operacyjne Fraport ma za mało personelu. Stołeczne lotnisko BER również ostrzega: mogą wystąpić opóźnienia w przetwarzaniu na początku świąt wielkanocnych.

Podczas jesiennej przerwy w 2021 r. sytuacja na berlińskim lotnisku bywała chaotyczna, z długimi oczekiwaniami i nieodebranymi lotami. Obecnie oczekuje się ponad miliona pasażerów na dwutygodniowe święta wielkanocne w Berlinie, które rozpoczną się 8 kwietnia.

Fraport spodziewa się do 170 000 podróżnych dziennie na największym lotnisku w Niemczech w okresie świąt wielkanocnych. Codziennie we Frankfurcie startowało i lądowało około 1100 samolotów. Tym samym liczba ta zbliża się do poziomu sprzed kryzysu koronowego. Z informacji wynika, że czas oczekiwania może się wydłużyć, zwłaszcza podczas kontroli bezpieczeństwa i odbioru bagażu po powrocie. Fraport spodziewa się ostrych szczytów ruchu, zwłaszcza późnym rankiem i wczesnym popołudniem.
Fraport ogłasza odwołania lotów

Podczas kryzysu koronowego, kiedy liczba pasażerów gwałtownie spadła, operator lotniska obniżył koszty i ograniczył miejsca pracy. Niektórzy pracownicy dotknięci pracą krótkoterminową przenieśli się również do innych branż. Znalezienie nowych pracowników nie jest łatwe, ponieważ rynek pracy w Niemczech, a także w Europie, jest stosunkowo pusty, jak twierdzi kierownik Fraport Alexander Lauckenmann.
Fraport ogłosił, że loty muszą zostać odwołane, aby ustabilizować operacje. Rzecznik Lufthansy powiedział, że niektóre niemieckie loty krajowe do Frankfurtu zostaną odwołane. Pasażerowie mogli przesiąść się do pociągu. „W ten sposób zapewniamy, że ludzie przyjeżdżają na wakacje” – powiedziała. Rozkład lotów na najbliższe dni jest wciąż opracowywany.
Według największego niemieckiego touroperatora TUI, zasadniczo zasoby ludzkie na wszystkich lotniskach w Niemczech są nadal napięte. Stowarzyszenie lotniskowe ADV szacuje, że pracownicy obsługi naziemnej i kontroli bezpieczeństwa mają obecnie około 20 procent mniej personelu na pokładzie w związku ze spadkiem zatrudnienia podczas pandemii.Komentarze 0