Ochrona Twojego doświadczenia

Produkcja smartfonów w krajowym systemie operacyjnym 'Aurora'


Produkcja smartfonów OS Aurora 24 / lipca / 21 Piotr Cieślik Goście: 1103 Ocena:

Marvel-Distribution przygotowuje się do wprowadzenia smartfona do produkcji w krajowym systemie operacyjnym Aurora. Rozpoczęcie produkcji powinno nastąpić już latem, a pierwszy smartfon może pojawić się jesienią — podaje "Kommiersant".
Oczekuje się, że smartfony będą miały popyt w sektorze publicznym i komercyjnym, a do sprzedaży zwykłym konsumentom nie dotrą. Urządzenia będą produkowane pod marką F + Pro, a głównym partnerem jest GS Group, która produkuje dekodery dla "Tricolor".
Rozwój smartfonów zajmie się własnym działem badawczo-rozwojowym "Marvel-Distribution", ale komponenty zostaną dostarczone przez chińskich i tajwańskich dostawców. Między innymi firma MediaTek, która dostarcza systemy na chipie. W przyszłości, zgodnie z planami dystrybucji Marvela, firma planuje jak najwięcej zlokalizować produkcję smartfonów w Federacji Rosyjskiej. Pomoże to włączyć smartfony do Krajowego Rejestru produktów Ministerstwa Przemysłu-z tej listy Sekretarz stanu jest zobowiązany do zakupu urządzeń do użytku profesjonalnego.
Na życzenie klienta na smartfonie zostanie zainstalowany system operacyjny Aurora lub Android.
Biznesowy tablet MIG T8X w rosyjskich systemach operacyjnych kosztuje więcej niż iPad Pro
Co to za "Aurora"?
Ten system operacyjny nazywa się krajowym, chociaż jego korzenie są fińskie.
Wcześniej "Aurora" nazywała się Sailfish OS. Jej rozwojem zajmowała się firma Jolla, założona przez wywodzących się z tej samej Nokii. Pierwszy smartfon z Sailfish OS został ogłoszony w 2012 roku, a rok później.
Rosja w historii tego systemu operacyjnego pojawia się w 2016 roku. Następnie Jolla licencjonowała Korzystanie z Sailfish OS dla "otwartej platformy mobilnej". I został ogłoszony OMP Ermak:
Ten smartfon działał na Sailfish Mobile OS RUS-systemie operacyjnym opracowanym wspólnie z fińskimi i rosyjskimi programistami.
Następnie spółkę Jolla wykupił właściciel grupy ESN i RBC Grigorij Berezkin. Od tego czasu Fiński system operacyjny stał się rosyjski. Co pozwoliło nazwać go "krajowym systemem operacyjnym".
W 2019 roku system operacyjny otrzymał obecną nazwę - "Aurora". Jego rozwojem zajmuje się ta sama "otwarta platforma mobilna", która od 2019 r.należy do Rostelecom.Komentarze 0