Ochrona Twojego doświadczenia

Przegląd kursów online z najlepszych uniwersytetów na świecie.


Przegląd najlepszych kursów online z najlepszych uniwersytetów na świecie. 01 / czerwca / 21 Piotr Cieślik Goście: 783 Ocena:

 Podstawowe Dane statystyczne

 

Coursera, Uniwersytet w Amsterdamie, część specjalizacji specjalizacja " metody i statystyki w naukach społecznych"

 

Kurs wprowadzający do statystyki. Będzie przydatny dla studentów i specjalistów kierunków ekonomicznych. Dużym plusem kursu są praktyczne zadania w języku programowania P, które są szeroko stosowane w statystycznej analizie danych. Zrozumienie statystyki jest niezbędne do zrozumienia badań w naukach społecznych i behawioralnych. W tym kursie poznasz podstawy statystyki; nie tylko jak je obliczyć, ale także jak je ocenić. Ten kurs przygotuje Cię również do następnego kursu specjalizacji - kursu statystyki logicznej.

 

 Private equity i venture capital

 

Coursera, Bocconi, wolne samodzielne Tempo

 

Jeden z najlepszych kursów wprowadzających na temat teorii i struktury funkcjonowania funduszy private equity w prawie anglosaskim i europejskim z jednej z najlepszych uczelni finansowych w Europie. Kurs koncentruje się na analizie działalności Private equity i venture capital.

 

W trakcie kursu studenci otrzymają dogłębne zrozumienie mechanizmu leżącego u podstaw założenia i/lub rozwoju firmy oraz wsparcia finansowego, jakie może uzyskać z systemu finansowego poprzez inwestycje typu venture capital.

 

Kurs próbuje dowiedzieć się, w jaki sposób specjalni Pośrednicy finansowi (zwani prywatnymi inwestorami kapitałowymi) finansują za pośrednictwem spółek kapitałowych należących do różnych etapów ich cyklu życia, począwszy od samego początku (start-up i wczesny etap) do bardziej dojrzałej fazy (tj. ekspansja, dojrzały wiek itp.) lub także w kryzysach i upadku.

 

Private equity (zwany kapitałem podwyższonego ryzyka, gdy firma znajduje się na pierwszych etapach cyklu życia) zajmuje się bardzo różnymi działaniami, takimi jak eksploracja, doradztwo, zawieranie transakcji, wycena i finansowanie, jak widzą to pośrednicy finansowi.

 

 specjalizacja w uczeniu maszynowym i analizie danych

 

Coursera, MIFT

 

Poważna specjalizacja dla osób zainteresowanych uczeniem maszynowym. Teoria przeplata się z zadaniami praktycznymi w Pythonie, jednak weryfikacja zadań będzie dostępna tylko przy zakupie subskrypcji. Pokażemy, jak przebiega pełny cykl analizy, od gromadzenia danych po wybór optymalnego rozwiązania i ocenę jego jakości. Nauczysz się korzystać z nowoczesnych narzędzi analitycznych i dostosowywać je do specyfiki konkretnych zadań.

 

W ramach specjalizacji opanujesz podstawowe tematy niezbędne w pracy z dużą ilością danych, w tym nowoczesne metody klasyfikacji i regresji, wyszukiwanie struktury w danych, przeprowadzanie eksperymentów, konstruowanie wniosków, podstawową matematykę podstawową, podstawy programowania w języku Python.

 

Przeanalizujemy, jak zbudować system rekomendacji, ocenić emocjonalne zabarwienie tekstu, przewidzieć popyt na towary, ocenić prawdopodobieństwo kliknięcia reklamy itp.

 

W finale będziesz musiał wykonać projekt własnego systemu, który rozwiązuje każde istotne zadanie dla firmy. Rezultatem będzie wizualny model pracy, który możesz wykorzystać w codziennej pracy lub zademonstrować podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

4Wprowadzenie do informatyki i programowania za pomocą Pythona

 

Edx, MIT, darmowy

 

Prawdopodobnie najbardziej kompletny kurs online na temat programowania i Podstaw Informatyki dla Pythona. Ten kurs jest pierwszym z dwóch kursów: Wprowadzenie do informatyki i programowania za pomocą Pythona oraz wprowadzenie do myślenia obliczeniowego i Nauki o danych. Razem mają na celu pomóc osobom, które wcześniej nie były zaznajomione z informatyką lub programowaniem, nauczyć się myśleć obliczeniowo i pisać programy do rozwiązywania przydatnych problemów. Niektóre osoby uczestniczące w tych dwóch kursach wykorzystają je jako odskocznię do bardziej zaawansowanych kursów informatyki, ale dla wielu będzie to ich pierwszy i ostatni kurs informatyki. Ta wersja zawiera nagrania wideo z wykładów, ćwiczenia z wykładów i zestawy zadań przy użyciu Pythona 3.5. Nawet jeśli wcześniej uczestniczyłeś w Kursie z Pythonem 2.7, będziesz mógł łatwo przejść do Pythona 3.5 w przyszłych kursach lub zapisać się teraz, aby zaktualizować swoją naukę.

 

Ponieważ kursy te mogą być jedynymi formalnymi kursami informatycznymi, w których bierze udział wielu studentów, postanowiliśmy skupić się na szerokości geograficznej, a nie na głębokości. Celem jest zapewnienie studentom krótkiego wprowadzenia do wielu tematów, aby mieli pojęcie o tym, co jest możliwe, gdy będą musieli pomyśleć o tym, jak wykorzystać obliczenia, aby osiągnąć jakiś cel na późniejszym etapie kariery. Nie są to jednak kursy "szacowania obliczeń". Są to trudne i rygorystyczne kursy, w których uczniowie poświęcają dużo czasu i wysiłku, aby nauczyć się podporządkowywać komputer swojej woli.

 

 uczenie się, jak się uczyć: potężne narzędzia mentalne, które pomogą Ci opanować trudne przedmioty

 

Coursera, Uniwersytet Kalifornijski w San Diego, bezpłatny

 

Jeden z moich ulubionych kursów, który uczy dziesięciu przydatnych technik uczenia się i zapamiętywania.

Ten kurs zapewnia łatwy dostęp do nieocenionych metod nauczania stosowanych przez ekspertów w dziedzinie sztuki, muzyki, literatury, matematyki, nauk ścisłych, sportu i wielu innych dyscyplin. Dowiadujemy się o tym, jak mózg wykorzystuje dwa bardzo różne tryby uczenia się i jak hermetyzuje ("fragmenty") informacji. Przyjrzymy się również iluzjom uczenia się, technikom zapamiętywania, zwalczaniu zwlekania i najlepszym praktykom, które badania wykazały, że są najbardziej skuteczne w pomaganiu w opanowaniu trudnych przedmiotów.

 

Korzystając z tych podejść, niezależnie od poziomu umiejętności w tematach, które chcesz opanować, możesz zmienić sposób myślenia i zmienić swoje życie. Jeśli jesteś już ekspertem, to spojrzenie spod mentalnej czapki da ci pomysły na: Turbodoładowanie udanej nauki, w tym antyintuicyjne wskazówki testowe i pomysły, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać swój czas na odrabianie lekcji i ustalanie zadań. Jeśli walczysz, zobaczysz uporządkowaną skarbnicę praktycznych technik, które pomogą Ci zrozumieć, co musisz zrobić, aby znaleźć się na właściwej drodze. Jeśli kiedykolwiek chciałeś być lepszy w czymkolwiek, ten kurs pomoże Ci zostać przewodnikiem.

 

Kurs ten może być przeprowadzony niezależnie od, w tym samym czasie, co lub przed jego towarzyszącym kursem, Mindshift. (Uczenie się, jak się uczyć, jest bardziej skoncentrowane na uczeniu się, a zmiana sposobu myślenia jest bardziej zorientowana na karierę.)

 Rynki Finansowe

 

Coursera, Yale, free

 

Jeden z najbardziej znanych kursów na temat podstaw finansów autorstwa laureata Nagrody Nobla Roberta Schillera.

 

Bonus: instrukcje, jak ukończyć dowolny kurs Na Coursera całkowicie za darmo. Przegląd pomysłów, metod i instytucji, które pozwalają społeczeństwu ludzkiemu zarządzać ryzykiem i rozwijać przedsiębiorczość.  Nacisk na umiejętności przywódcze zorientowane finansowo. Opis dzisiejszych praktyk i analiza perspektyw na przyszłość. Wprowadzenie do zasad zarządzania ryzykiem i finansowania behawioralnego w celu zrozumienia rzeczywistego funkcjonowania Papierów Wartościowych, ubezpieczeń i bankowości.  Ostatecznym celem tego kursu jest efektywne wykorzystanie takich gałęzi przemysłu w celu poprawy społeczeństwa.Komentarze 0