Ochrona Twojego doświadczenia

Recenzja słuchawek Shure Aonic 215


Shure Aonic 215 05 / January / 20 Piotr Cieślik Goście: 524 Ocena:

Słuchawki Przewodowe / Bezprzewodowe nie są dla wszystkich.
W przypadku pierwszego iPhone ' a nie wszystkie słuchawki były odpowiednie: złącze było zwykłe, 3,5 mm, ale obudowa nie pozwalała na wstawienie dziewięćdziesięciu dziewięciu procent modeli, plastik przeszkadzał obok wtyczki. Nie jest jasne, czy Jobs i Ive zrobili to specjalnie, aby w przyszłości rozwinąć linię własnych słuchawek, czy też jest to błędne obliczenie projektowe — gdy funkcjonalność jest poświęcana dla piękna — lub po prostu zbieg okoliczności.
Na początku użyłem słuchawek z zestawu iPhone ' a, ogólnie nie było źle. Ale, jak zawsze, chciałem więcej-ludzie w tym czasie (przypomnę, że jest rok 2007) samodzielnie tworzyli słuchawki do iPhone ' a. To znaczy, że kupiłeś cywilne słuchawki, wziąłeś nóż, odciąłeś kawałki plastiku i po zabiegu mógłbyś włożyć wtyczkę do boskiego iPhone ' a. Dziwne? Bardzo.
Jeszcze dziwniejsze jest to, że jako pierwszy pacjent miałem słuchawki Shure zakupione od Sashy Vishivantsa — razem próbowaliśmy sobie przypomnieć, jaki był model, nigdy nie pamiętaliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, kupiłem je, podciąłem i wykorzystałem je dość długo z iPhonem, ciesząc się lądowaniem i Dźwiękiem. Po oryginalnym zestawie słuchawkowym Shure dawał scenę, szczegóły i ugodę. Okresowo wspinałem się na oficjalną stronę i oglądałem nowe produkty, a potem zapomniałem o wszystkim na chwilę. Czas wrócić — a tu wszystko co ciekawe.
Zacznijmy od Shure Aonic 215, kontynuujemy z Shure Aonic 50 za tydzień.
Design
Koncepcja jest niesamowita: Shure stworzył moduły Bluetooth RMCE-TW1, które można podłączyć do dowolnych przewodowych słuchawek ze Złączem MMCX. Wyglądają szczerze dziwnie, to nie jest AirPods, nie można go usunąć w walizce w ciągu sekundy — łatwo rozpakował skrzynkę, włożył na miejsce, zatrzasnął szeklę w uchwycie, zapiął zamek błyskawiczny. Dlatego staram się nie wyciągać słuchawek do "szybkiego słuchania muzyki na obiedzie" — jeśli już wyciągnąłem, to przynajmniej na godzinę lub dwie.
Druga cecha: nie będziesz w stanie wbić słuchawki w sekundę. Nawet po kilku tygodniach użytkowania nie mogę tego zrobić szybko. Rozpakowujesz skrzynkę, po prawej stronie znajduje się lewa słuchawka, a po lewej — prawa. Zamieszanie jest nieuniknione. Następnie musisz włożyć filiżankę do ucha, a dyszę do kanału słuchowego. Nie sekunda na pewno. I musisz nacisnąć przycisk na każdym kubku i włączyć Moduły!
Myślę, że na tym etapie wielu powie: "nie, kolego, wcale nie chcę kupować takich słuchawek". Puść tych, którzy boją się trudności. Ale Shure Aonic 215 doskonale leży w uszach, nie można ich zauważyć. Możesz wybrać model z niebieskiego, czarnego, białego lub przezroczystego plastiku. Chociaż biorąc pod uwagę rozmiar urządzenia, wcale nie jest to ważne: chowają się w uchu i nie rzucają się w oczy. A słuchawki są bardzo lekkie! Cóż, tradycyjnie bogaty zestaw Shure, wiele różnych dysz — jest zwykły silikon i pianka.
Na obudowie znajduje się złącze USB Type-C, Czas działania słuchawek wynosi około ośmiu godzin, obudowa zapewnia jeszcze trzy ładunki. Wystarczyło mi jedno ładowanie Obudowy na pięć dni powszednich-słuchałem w drodze z parkingu do biura, epizodycznie w biurze, w drodze powrotnej, dostałem w domu, aby zobaczyć coś na tablecie. Pamiętaj, że słuchawki działają tylko z jednym urządzeniem w jednym momencie, nie można połączyć się z dwoma gadżetami jednocześnie.
Moduły obsługują aptX, AAC i SBC, radzę eksperymentować z różnymi odtwarzaczami na różnych urządzeniach. Chociaż subiektywnie Tidal brzmi tak samo na iPhonie 12 Pro Max i Fold 2. Wydaje mi się, że główną zaletą Shure Aonic 215 jest przekształcenie nawet najbardziej nikczemnego strumienia Mixcloud w coś całkiem interesującego i wygodnego do słuchania.
Za każdym razem, gdy połączenie przychodzące brzmiało Przełączane na iPhone ' a. Nie wiem, dlaczego tak się stało — potem spróbowałem porozmawiać z Shure. Dźwięk trafia do prawej słuchawki. Kiedy jestem w biurze, słychać dobrze, na ulicy głos wieje wiatr. Nawiasem mówiąc, nadal istnieje tryb przezroczystości, w którym mikrofony wzmacniają dźwięki otoczenia — funkcja działa dobrze. Naciskasz przycisk dwa razy, spokojnie rozmawiasz ze współpracownikiem, a potem wracasz do muzyki. Pasywna izolacja akustyczna będzie dobra, jeśli poświęcisz czas na wybór dysz. Włożyłem piankę, czuję się z nią bardziej komfortowo.
Markowa aplikacja powinna zostać pobrana ze względu na aktualizację oprogramowania układowego (niedawno przybyło nowe oprogramowanie układowe), wybór poziomu trybu przezroczystości i korektora. Aktualizacja nie jest szybka, pamiętaj: najpierw dane są wysyłane do lewego modułu, zainstaluj i uruchom ponownie, a następnie te same działania z prawym modułem. Na wszystko o wszystkim przez około dwadzieścia minut.
Jakość dźwięku
Są to słuchawki jednotarczowe i nawet nie czytałbym opisu: wszystko jest gładkie, wygodne, bez wyraźnych załamań. Słuchałem innej muzyki w różnych programach, wszędzie jedna emocja, spokój i jakość serwu. Te słuchawki nie radziłbym kupować bez wcześniejszego słuchania z urządzeniem i zawartością.
Szczerze mówiąc, dla mnie dźwięk jest nawet zbyt gładki — chcę więcej chropowatości, więcej charakteru, tutaj tego nie widziałem. Z drugiej strony większość użytkowników doceni taki kanał jako dobry.
Werdykt
Cena detaliczna Shure Aonic 215 wynosi około 15 000 rubli. Mam mieszane uczucia. Słuchawki są trudne do włożenia do obudowy i trudne do włożenia do uszu, tutaj jest dziwna Obsługa, a projekt nie spodoba się wszystkim. Czekałem, aż będę przytłoczony emocjami, a łza nostalgii spływa po nieogolonym policzku. W rzeczywistości dźwięk też nie wywołał AH - wszystko jest mniej lub bardziej normalne. Wybierając między AirPods i Shure, pozostałbym na AirPods. Ciekawie będzie przetestować Shure Aonic 50. Jeśli chodzi o Shure Aonic 215, byłem trochę rozczarowany. Ale radzę ci, abyś sam przestudiował te najciekawsze słuchawki.
Ilustracja: Svetlana Chuvileva / Wylsacom Media
Wraz z facetami z Big Geek staramy się wypełniać sekcje witryny najlepszymi towarami, Shure Aonic 215 to tylko jeden z przykładów. Działa kod promocyjny Wylsa, są rabaty, pomoc w wyborze, wszystko zgodnie z oczekiwaniami — skontaktuj się, słuchaj dobrej muzyki z odpowiednimi rzeczami.Komentarze 0