Ochrona Twojego doświadczenia

ostrożność w kontaktach z brokerami to podstawa ochrony przed oszustami


Szczegółowy przegląd rynku Alphafx od naszych autorów 19 / kwietnia / 22 Piotr Cieślik Goście: 660 Ocena:

Przegląd rynku Alphafx.

Alphafx Market jest brokerem internetowym należącym do Alpha FX MARKETS LIMITED i zlokalizowanym pod adresem Suite 305, Griffith Corporate Centre, Beechmont, Kingstown, St. Vincent and the Grenadines and Kempa, 160 City Road London - UK, EC1V 2NX.

Ich stronę internetową można znaleźć pod adresem: alphafxmarkets.com alphaforexmarkets.com.

Recenzje przedsiębiorców.

Pierwszym krokiem do ochrony przed nieuczciwymi brokerami internetowymi jest zachowanie ostrożności w stosunku do brokerów, do których planujesz wysyłać środki. Najprawdopodobniej inni użytkownicy korzystali już z tej samej usługi i wyrażali swoje opinie i komentarze w Internecie na różnych forach.

Po kilku poszukiwaniach w różnych mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram), a także na forach handlowych online, pojawił się wspólny wątek, w którym użytkownicy byli niezadowoleni ze swoich doświadczeń z Alphafx Market. Na podstawie tych recenzji traderów wydaje się, że [titre_post] nie jest wiarygodnym brokerem i dlatego należy zachować szczególną ostrożność przed zainwestowaniem w jego platformę brokerską.

Istnieje wielu brokerów, którzy działają pod fikcyjnymi nazwami firm lub angażują się w inne nieuczciwe działania. Małe wstępne badania mogą pomóc w ochronie siebie i swoich finansów.

Czy broker Alphafx Market jest wiarygodny czy oszustwo?

Kiedy szukasz brokerów, z którymi możesz handlować, pierwszym i najważniejszym krokiem powinno być zawsze zapoznanie się z ich zasadami. Dzięki temu dowiesz się, czy są one regulowane przez organ centralny, czy też Alphafx Market jest brokerem offshore i/lub nieregulowanym.

Gdy broker jest nieuregulowany lub regulowany przez podmiot prawny poza Twoją jurysdykcją, nie masz prawie żadnego środka zaradczego na oszustwa i utratę swoich środków. W przypadku kradzieży możesz złożyć skargę tylko wtedy, gdy ten broker jest licencjonowany przez organ regulacyjny w Twojej jurysdykcji.

Oto kilka przykładów regulatorów wydających licencje brokerskie:

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC)

Jeśli broker nie posiada licencji wydanej przez organ regulacyjny w Twojej jurysdykcji, prawdopodobnie oznacza to, że nie jest on regulowany i należy go unikać. Nawet jeśli pośrednictwo jest regulowane, najlepiej jest go unikać, jeśli znajduje się poza Twoją jurysdykcją.

Jak działają oszustwa handlowe?

Jednym z najczęstszych oszustw handlowych online jest początkowo pokazywanie zwycięskich transakcji, które dają inwestorowi fałszywe poczucie pewności siebie i uzależniają go od idei „łatwych pieniędzy”. Po ustanowieniu tego zaufania inwestor będzie zachęcany do zainwestowania większej ilości pieniędzy w celu uzyskania lepszych zysków. Ponadto mogą być oferowane inne zachęty, aby zachęcić inwestora do dodania swoich znajomych i rodziny do platformy.

Gdy tylko broker poczuje, że wycofał wszystkie dostępne środki od inwestora i jego otoczenia, zawiesza konto, a trader nie ma już dostępu do zdeponowanych środków.

Wielu oszustów twierdzi nawet, że mieszka w regulowanej jurysdykcji i umieszcza fałszywe licencje i adresy na swoich stronach internetowych, próbując zwiększyć swoją wiarygodność wśród niczego niepodejrzewających użytkowników. Zachowaj ostrożność i sprawdzaj informacje z wielu źródeł. Wysyłając pieniądze online, zawsze musisz być czujny.Komentarze 0