Ochrona Twojego doświadczenia

Wall Street – spodziewany lekki wzrost w tym tygodniu


Analiza przed otwarciem Wall Street 26 / June / 22 Piotr Cieślik Goście: 503 Ocena: ★★★★★

Oczekuje się, że rynki otworzą się nieco wyżej po ich wyraźnym wzroście pod koniec ubiegłego tygodnia. Jednak kontrakty futures na indeksy spadły w ciągu ostatnich kilku godzin. Inwestorzy niedawno przeszli na drugą stronę, przewidując, że recesywny wpływ polityki banków centralnych ostatecznie sprawi, że będą mniej agresywni w przyszłości. Pierwsze statystyki tygodnia, zamówienia na dobra trwałe, mile zaskoczyły. Na kilka minut przed otwarciem kontrakty futures na S & P 500 i Nasdaq Composite wzrosły odpowiednio o 0,17% i 0,18%.

Piątek na Wall Street

Rynki akcji w USA kontynuowały postępy. Zmieniło się postrzeganie przez inwestorów polityki pieniężnej Fed. Oczekują mniejszych podwyżek stóp ze względu na ich wpływ na wzrost. Wiadomości dnia były również korzystne , a sprzedaż nowych mieszkań przekroczyła oczekiwania, a roczne cele FedEx są wyższe niż oczekiwano. Dow Jones wzrósł o 2,68% do 31 500,68 punktów, a NASDAQ Composite wzrósł o 3,34% do 11 607,62 punktów.

Wskaźniki makroekonomiczne

Zamówienia na dobra trwałe w USA wzrosły w maju o 0,7% w porównaniu z oczekiwanymi +0,1% i +0,4% w kwietniu. Wzrosły również o 0,7 proc.z wyłączeniem transportu. Konsensus na briefingu wyniósł +0,4% po +0,2% w kwietniu skorygowany o +0,3%.

Obietnice sprzedaży nieruchomości w maju spodziewane są o 16 rano.

Wartości do naśladowania

McDonald ' s

McDonald ' s ogłosił, że Ian Borden, obecnie prezes międzynarodowego biznesu, został mianowany wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem finansowym od 1 września. Zastępuje Kevina Ozana, który został mianowany pierwszym wiceprezesem wykonawczym odpowiedzialnym za inicjatywy strategiczne.

Spirit Airlines/Frontier

Frontier Group podniosła stawkę na swojego rywala Spirit Airlines o dwa dolary. Firma oferuje również wypłatę z góry 2,22 USD w gotówce (241,1 mln USD). Firma zwiększyła również koszty przerwy do 350 milionów dolarów, co odpowiada rekompensacie za przerwę oferowanej przez JetBlue. Spirit powtórzył jednomyślne zalecenie dla akcjonariuszy, aby głosowali za umową o połączeniu z Frontier. Transakcja wcześniej wyniosła 1,9616 akcji Frontier i 2,13 USD w gotówce.

Copyright 2022 Agencja optional Finance (AoF) - Wszelkie prawa do reprodukcji zastrzeżone przez AOF. AOF zbiera swoje dane ze źródeł, które uważa za najbezpieczniejsze. Jednak czytelnik nadal ponosi wyłączną odpowiedzialność za ich interpretację i wykorzystanie dostarczonych mu informacji. W związku z tym czytelnik będzie musiał chronić AOF i jego uczestników przed wszelkimi roszczeniami wynikającymi z takiego wykorzystania. Agencja finansów opcji (AOF) jest znakiem towarowym Grupy finansów opcji.Komentarze 0