Ochrona Twojego doświadczenia

Wydarzenia kryptowalutowe jako sposób na znalezienie społeczności


Top 5 wydarzeń kryptowalutowych, których nie możesz przegapić 02 / April / 24 Piotr Cieślik Goście: 259 Ocena:

Ekosystem kryptowalut jest w ciągłym zawirowaniu. W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami lawiny pozyskiwania funduszy i coraz bardziej zdemokratyzowanego wykorzystania technologii blockchain i web3 w ogóle, a także rosnącej liczby miejsc spotkań dla profesjonalistów z branży, tradycyjnych finansistów i po prostu ciekawskich, entuzjastów i technofilów.

Istnieje równie wiele różnych rodzajów wydarzeń: od "wydarzeń towarzyszących" na marginesie dużych międzynarodowych wystaw, takich jak European Blockchain Convention lub Paris Blockchain Week Summit, po keynotes na lokalnych konferencjach i spotkaniach organizowanych przez określone społeczności entuzjastów.

W rezultacie może być trudno wyróżnić najważniejsze z nich, których żaden entuzjasta ani inwestor nie powinien przegapić. Oto więc częściowa lista 5 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych, na których trzeba się pojawić na całym świecie. Wydarzenia te dają naszej branży szansę zabłysnąć, stać się bardziej demokratyczną i złapać najnowsze wiadomości i przemówienia od gigantów sektora.

Europejska Konwencja Blockchain

Europejska Konwencja Blockchain (EBC) w Barcelonie jest uważana za najbardziej wpływowe wydarzenie blockchain w Europie. Od 6 lat misją EBC jest przyspieszenie rozwoju ekosystemu blockchain na Starym Kontynencie. Pomimo wyzwań stojących przed branżą w 2023 r., 9. edycja wydarzenia generuje ogromny entuzjazm - spodziewanych jest ponad 5000 odwiedzających i ponad 300 prelegentów, w tym największe nazwiska w ekosystemie: Galaxy, Paraswap, Algorand, Coinbase, Kaiko.

EBC

W ciągu 2 dni uczestnicy będą mogli zorganizować swój dzień wokół 8 tematów, od wpływu instytucjonalnego po inwestycje, regulacje, infrastrukturę, płatności, tokenizację, przemysł, NFT i gry.

Szczyt Paris Blockchain Week

PBWS jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem we Francji, na którym co roku reprezentowana jest cała branża. To dwudniowe wydarzenie, poświęcone najnowszym osiągnięciom w technologii blockchain i jej potencjalnym zastosowaniom w różnych sektorach, stało się globalnym miejscem spotkań profesjonalistów, entuzjastów kryptowalut, inwestorów i przedsiębiorców.

PBWS

Rozpoczęta 2 lata temu najnowsza edycja 2023 odbyła się w słynnym Carrousel du Louvre i przyciągnęła nie mniej niż 8500 odwiedzających dla prawie 450 prelegentów.

Token2049.

TOKEN2049 to wiodące wydarzenie kryptowalutowe odbywające się corocznie w Dubaju i Singapurze, podczas którego założyciele i liderzy najlepszych firm i projektów Web3 dzielą się swoją wizją branży. Przedsiębiorcy, inwestorzy, deweloperzy, entuzjaści branży i globalne media gromadzą się, aby stworzyć niezrównane możliwości nawiązywania kontaktów. To właśnie ta społeczność określi, co stanie się dalej w przestrzeni kryptowalut. Każde targi przyciągają ponad 10 000 odwiedzających, 400 prelegentów i 5 000 firm.

Consensus

Consensus Expo, które Coindesk organizuje od 2022 roku i jest wydarzeniem obowiązkowym, przyciągnęło około 15 000 odwiedzających w ciągu 3 dni w Austin w USA. Określane jako "Blockchain Superbowl" lub "Cannes Web3 Festival", jest to największe na świecie, najdłużej trwające i najbardziej wpływowe wydarzenie dla graczy w społecznościach kryptowalut, blockchain i Web3 i zawsze zawiera najwyższej klasy prelegentów, od CEO Circle po przedstawicieli BitGo, Brave, Securitise i Pantera.

Wydarzenie to jest wiodącym w branży forum do omawiania najważniejszych kwestii dnia, podkreślania największych sukcesów i debatowania nad najbardziej krytycznymi kwestiami, gromadząc wizjonerskich mówców, założycieli, marki, decydentów i nie tylko.

Permissionless

Permissionless, uważane za największe na świecie wydarzenie DeFi, gromadzi ponad 7000 osób na trzydniowej konferencji w Austin w USA. Organizowane przez Blockworks i Bankless wydarzenie skupia "budowniczych" DeFi, uczestników DAO, twórców protokołów, firmy kryptowalutowe i fundusze inwestycyjne w celu zgromadzenia wszystkich tych graczy uważanych za przyszłość kryptowalut.

Każdy kontynent, każdy kraj i prawie każda stolica (jeśli jest centrum gospodarczym lub technologicznym) ma konferencję lub wystawę poświęconą blockchainowi lub kryptowalutom. Sporządzenie wyczerpującej listy byłoby zatem zbyt trudne, dlatego też spisem zajmują się wyspecjalizowane strony internetowe. W każdym razie obserwujemy wzrost liczby wszelkiego rodzaju wydarzeń, co pokazuje entuzjazm zarówno sektora, jak i społeczeństwa dla tych technologii.Komentarze 0