Ochrona Twojego doświadczenia

Dlaczego sektor technologiczny wciąż jest faworytem


Dlaczego sektor technologiczny nadal jest faworytem? 31 / May / 23 Piotr Cieślik Goście: 374 Ocena: ★★★★

Kontrast między ogólną kondycją finansową branży technologicznej a jej wyceną rynkową jest wyraźny i stanowi drugą stronę bańki technologicznej sprzed jedenastu lat.

Podczas gdy w 2000 r. inwestorzy płacili niebotyczne ceny za pionierskie spółki internetowe, wyceny amerykańskich akcji spółek technologicznych są dziś skromniejsze niż w 1998 r.

Zyski, inwestycje, produkcja, dostawy i konsumpcja w branży technologicznej są tak wysokie, jak w 2000 r., jak pokazuje wskaźnik Rezerwy Federalnej z San Francisco.

Jednak ich wycena w stosunku do szerszego indeksu S&P 500 jest na najniższym poziomie od 30 lat, zauważa Miles Sieblock, główny strateg ilościowy w RBC Capital Markets.

Ten wielki paradoks wyjaśnia, dlaczego tak wielu strategów rynkowych klasyfikuje sektor technologiczny jako jeden ze swoich preferowanych sektorów.

Spółki technologiczne mają to, czego potrzeba, by pozostać liderami na rynku akcji, mówi Miles Ziblock. Mają zdrowe bilanse, nadpłynność, zdolność do zwrotu kapitału akcjonariuszom, godny pozazdroszczenia wzrost zysków, dużą część przychodów za granicą i atrakcyjne wyceny - wylicza strateg.

Sektor technologiczny osiągnął lepsze wyniki od indeksu S&P 500 o 4,4% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i o 1,9% od początku 2011 roku. Wszystko wskazuje na to, że przewaga ta utrzyma sięKomentarze 0