Ochrona Twojego doświadczenia

Amerykańskie indeksy giełdowe spadają z powodu obaw o recesję


Upadek amerykańskich akcji: na co szykuje się rynek 08 / July / 22 Piotr Cieślik Goście: 860 Ocena:

Amerykańskie papiery wartościowe przeszły niekończącą się presję tego roku, indeks S & P 500, który zanotował najgorsze pierwsze półrocze od 1970 roku, a Rezerwa Federalna odchodzi od polityki Super ekspansywnej zwiększa koszty kredytu.

Inwestorzy czekają teraz na protokoły z czerwcowego posiedzenia Fed, którego publikacja zaplanowana jest na jutro, choć już przygotowują się do nowego wzrostu o 75 punktów bazowych jeszcze w tym miesiącu.

Po zamknięciu rynku w związku z wakacjami 4 lipca inwestorzy obserwują również dane gospodarcze i komentarze firm, które szukają sygnałów o inflacji i stopach wzrostu gospodarczego, gdy zbliża się kwartalny sezon.

Dane pokazały, że nowe zamówienia na towary produkcyjne w USA wzrosły w maju bardziej niż oczekiwano, co sugeruje, że popyt na produkty pozostaje wysoki pomimo restrykcyjnej polityki Fed.

Rentowności skarbowe link spadł wczoraj i część kluczowej krzywej dochodowości został zniesiony po raz pierwszy od trzech tygodni, z obawy o wzrost gospodarczy, który negatywnie wpłynął na apetyt na ryzyko i zwiększonego popytu na zadłużenie USA, postrzegane jako aktywa schronienia.

Do 16,45, Dow Jones traci 2,16% na 30.424, 99 punktów, S&P 500 traci l',174%, na 3.759, 54 punktów, a Nasdaq spadł o 0,92% do 11.029, 76 punktów.

Tesla traci 3,92% z powodu spadku dostaw samochodów elektrycznych w drugim kwartale roku w porównaniu z poprzednim kwartałem z powodu trudności w łańcuchu dostaw.

Szkoda też, że Warner Bros Discovery stracił 1,86% po wiadomościach, że Dział mediów i transmisji strumieniowej firmy, HBO Max, zaprzestał produkcji oryginalnych programów w Europie.Komentarze 0